SIKÇA SORULAN SORULAR

HannaHome’un bünyesinde hangi duvar kağıdı markaları var?

Duvar kağıdında trendleri belirleyen Rasch ve Rasch Textil, klasik ve modern stile uzanan desen seçenekleri ve İtalyan stilini tamamlayan ağır vinil duvar kağıtları ile öne çıkan Sirpi, ipek duvar kağıdı koleksiyonları ile lüks ve konforu bir arada sunan Armani/Casa, rengi, dokusu ve tasarımları ile duvar kağıdı sektöründe fark yaratan ve sektöre bambaşka bir boyut getiren HannAtelier, modern ve yenilikçi desenleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunan Design ID, başta floral ve country duvar kağıdı çeşitleri olmak üzere birçok desen seçeneğini bünyesinde bulunduran Norwall, tekstil tabanlı duvar kağıtları ile dünyaca tanınan duvar kağıdı markası Sellers & Josephson, farklı floral ve damask desen seçenekleri ile dikkati çeken Artworks, klasik ve etnik desenleri ile fark yaratan Ascot HannaHome’un bünyesinde bulunan duvar kağıdı markaları arasında yer almaktadır.

HannaHome bünyesinde hangi lamine ve laminat parke ürünleri mevcut?

Ürünlerini kalite, sağlık ve dayanıklılık üzerine inşa eden ve Avrupa’da özellikle dekorasyon alanında en çok tercih edilen lider parke markası Meister ile laminat parke ürünlerini, yüksek kaliteli ve çevre dostu bir üretim anlayışı üzerine inşa eden Kronotex markası HannaHome bünyesinde bulunan parke markalarıdır.

Duvar kağıdı ölçüleri nedir, 1 rulo duvar kağıdı ile ne kadar alan kaplanabilir?

Duvar kağıtları genellikle rulolar halinde satılmaktadır. En genel rulo ölçüleri; 0,53 m x 10,05 m ( 5,32 m2) - 1,06 m x 15,6 m  (16 m2) ve 0,7 m x 10,05 m (7 m2)’dir. Farklı rulo ölçülerinin yanı sıra, metre ile satılan ürünler de bulunmaktadır.

 

HannaHome’un bünyesinde bulunan markaların ürünlerini Türkiye’ye getiren başka firmalar var mı?

HannaHome, temsilcisi olduğu markaların Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

Duvar kağıdı çeşitleri nelerdir?

Genellikle duvar kağıtlarında; rölyef ( kabartma/ köpüklü), vinil, ağır vinil, kağıt, elyaf ( %100 elyaf), tekstil ve doğal malzemeler olmak üzere 7 farklı yüzey çeşidi; elyaf, kağıt ve tekstil olmak üzere 3 farklı taban çeşidi bulunmaktadır.

 

HannaHome ürünlerini inceleyebileceğimiz bir showroom/teşhir mağazası var mı?

Ürün çeşitliliğimizi incelemek için Genel Müdürlüğü’müze gelebilirsiniz ancak perakende satışımız bulunmadığı için, uzmanlarımız sizi satış noktalarımıza yönlendirecektir.

HannaHome ürünlerini nereden satın alabilirim?

HannaHome ürünlerini, Türkiye genelindeki mağaza ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Size en yakın mağazayı öğrenmek için e-posta (info@hannahome.com.tr) ya da telefon (0216 573 45 66) yolu ile bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Yeni koleksiyonlarınız ile ilgili haberleri nerden takip edebilirim?

Yeni koleksiyonlarımızı web sitemiz, facebook, twitter ve instagram hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Duvar kağıdı nedir ve avantajları nedir?

Duvar kağıdı, iç mekanların duvarlarını kaplamak ve dekore etmek üzerine kullanılan bir iç dekorasyon materyalidir. Duvar kağıdının birçok avantajı vardır; 

  • Uygulaması kolaydır, uygulama sırasında koku yapmaz.
  • Kullanım-fayda süresi uzundur, ekonomiktir.
  • Renk ve desen çeşitliliği sunar.
  • Uygulandığı mekana değer katar.
  • Kolay uygulanır, değiştirilebilir.
  • Hijyeniktir, kir ve leke barındırmaz, küf oluşturmaz.
  • Kolay temizlenir, silinebilir, renkleri solmaz.

 

Ürünlerinizin teslimat süresi nedir?

HannaHome olarak, duvar kağıdında trendleri belirleyen Alman menşeili Rasch ve Rasch Textil, klasik ve modern stillere uzanan desen seçenekleri ve ağır vinil duvar kağıtları ile öne çıkan İtalyan markası Sirpi, modern ve yenilikçi desenleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunan Güney Kore’nin lider markası Design ID, floral ve country duvar kağıdı çeşitleri olmak üzere birçok desen seçeneğini bünyesinde bulunduran Amerikan duvar kağıdı markası Norwall, tekstil tabanlı duvar kağıtları ile Amerikan menşeili Sellers&Josephson markalarının Türkiye’de tek temsilcisiyiz…

Duvar kağıdı kullanmak sağlıklı mıdır?

Estetik ve tasarım unsurlarının yanında duvar kâğıtlarının dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlara sahip olması, ürünlerin hem sağlık hem de kalite özelliklerini göstermektedir. Bu özellikler ve standartlar, ürünlerin etiketlerinde ve ürün kutularında yer alan özel semboller ile ifade edilir. HannaHome bünyesindeki tüm duvar kağıdı markaları, uluslararası kalite standartlarına ve belgelere sahiptir.

 

Duvar kağıtlarınız bebek ve çocuk odalarında güvenle kullanılabilir mi?

HannaHome bünyesinde sunulan tüm duvar kağıtları su bazlı boya ve sağlığa zararsız materyaller kullanılarak üretilmektedir. Buna ek olarak, bebek ve çocuk odalarına özel duvar kağıdı koleksiyonları da bulunmaktadır,  %100 kağıt özelliğine sahip bu duvar kağıtları içerisinde sağlığa zararlı hiçbir zararlı kimyasalı barındırmamaktadır. 

 

Duvar kağıdı uygulaması kolay mıdır?

Duvar kağıdı uygulama işlemi son derece kolaydır, ancak uygulamanın başarılı olması için doğru ürün seçiminin yapılması, ürünün özellik & uygulama tekniklerinin bilinmesi ve uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için lütfen mağaza yetkilisine danışınız.

 

Duvar kağıdını uygulamadan önce ve sonrasında ne gibi hazırlıklar yapmalıyım?

Duvar kağıdı uygulaması öncesinde duvarların önünde eşya olmaması ve rahat bir uygulama alanı yaratılması yeterli olmaktadır. Duvar kağıdı koku yapmadığı için uygulanan alanı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Duvar kağıtlarının evlere uygulanması konusunda hizmet veriyor musunuz?

HannaHome’un perakende satışı bulunmamaktadır, o nedenle duvar kağıdı uygulaması ile ilgili bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Türkiye çapında çalıştığımız çok sayıda bayimiz,  konusunda uzman ustalarla çalışmakta ve duvar kağıdı uygulaması konusunda hizmet vermektedir.

Duvar kağıtlarınız silinebiliyor mu?

Ürünlerimizin birçoğunun silinebilme ve temizlenebilme özellikleri bulunmaktadır. Duvar kağıdındaki kir ve lekeler, hafif nemli sünger ile rahatlıkla çıkartılabilmektedir.

Banyo ve mutfaklarda duvar kağıdı kullanmak mümkün müdür?

Direkt su ile temas halinde olmadığı takdirde, iç mekanlarda duvar kağıdı kullanılması mümkündür.  Fayans üzerine uygulama yapılacaksa, çeşitli ön işlemlerin yapılması ve duvar kağıdının bu işlemler sonrasında uygulanması gerekmektedir.  HannaHome bünyesinde banyo ve mutfaklar için özel olarak üretilmiş duvar kağıdı koleksiyonları mevcuttur.

 

Banyoda duvar kağıdı kullandığımızda ıslandığında deforme olur mu?

Duvar kağıtlarının direk suyla temas etmemesi gerekmektedir, su ile temas etmesi durumunda bozulmalar ve deformasyonlar olur.

Duvar kağıtlarımı boyayabilir miyim?

Duvar kağıdı ürünlerimiz arasında özel boyanabilir duvar kağıdı çeşitlerimiz de bulunmaktadır.  Beyaz formatta özel dokulara sahip olan söz konusu duvar kağıtları, 7 kere boyanabilme özelliğine sahiptir.

 

Duvar kağıdını kendim uygulamak istiyorum hangi tutkalı kullanmalıyım?

Duvar kağıdı uygulamasının doğru sonuç vermesini sağlayan en önemli etkenlerden biri de tutkalın kalitesidir. Fazla tutkalın ek yerlerinden dışarı taşması ve bunun sonucunda fazla güç uygulanarak silinmesi duvar kağıdına zarar verebilmekte, yapıştırma özelliğinin yetersiz olması ise istenilen sonuçların elde edilmemesine neden olmaktadır. HannaHome, tüketici ile buluşturduğu duvar kağıdı ürünleri için kendi markası olan "Prowall" duvar kağıdı tutkalının kullanılmasını önermektedir. Selüloz bazlı bir tutkal olan Prowall, tüm duvar kağıtları için uygundur. Tutkal, HannaHome ürünlerini satan tüm mağazalarda bulabilirsiniz.

 

Evlere hangi duvar kağıdının uygun olacağı konusunda danışmanlık veriyor musunuz?

Evinize uygun duvar kağıdı seçiminizi yapmak üzere çalıştığımız bayilerden gerekli desteği alabilir, koleksiyonlarımız arasından zevkinize ve evinize en uygun olan duvar kağıtlarımızı seçebilirsiniz. Buna ek olarak, web sitemizde bulunan Stil Danışmanı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Duvar kağıdı; dolaba, masaya, kapıya uygulanabilir mi?

Duvar kağıdı farklı dekorasyon alanlarında kullanılmaya uygundur. Uygulama öncesinde ince bir astar uygulanması, daha sağlıklı sonuçlar edilmesi için tavsiye edilmektedir.

 

Duvar kağıdını sökmek/çıkarmak kolay mı?

Duvar kağıdının sahip olduğu tabana göre sökülme biçimi de farklılaşır. Elyaf tabanlı duvar kağıtları kolaylıkla ve sorunsuzca sökülebilir. Kağıt tabanlı duvar kağıtları ise ıslatılarak kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

 

Laminat parke nedir?

İstenilen renk ve desende basılmış, reçine emdirilmiş desen kağıdı, HDF levhalar ve balans kağıdının üst üste konularak, sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye genel olarak laminat parke denir.

 

Lamine parke nedir?

Lamine parke, en genel tanımı ile hammaddesi ağaç olan birkaç tabakanın birbirine yapıştırılması ve bunların üzerine nitelikli ağaçtan ince bir kaplama yapılması sureti ile üretilen parke cinsidir. Farklı ebatlarda; 1 strip (plank), 2 strip, 3 strip olmak üzere farklı çeşitleri vardır.

 

Laminat parke ürünleriniz dayanıklı mı?

Kronotex ürünlerinin orta katmanında kullanılan sağlam ve yüksek kalitede HDF (890kg/m3) üst yüzey tabakada dayanıklılığı artırmaktadır.

Lamine ürünleriniz dayanıklı mı?

Tüm Meister ürünleri Longlife parquet / Uzun Ömürlü parke özelliğine sahiptir. Bu sembol parkenin; dayanıklı, doğal, sağlıklı, sessiz, ekolojik, temiz ve enerji tasarrufu sağlayan bir ürün olduğunu göstermektedir. Uzman kuruluşlarca yapılan testler, Meister markalı lamine parke ürünlerinin HDF Inside (890 kg/m3 yüksek yoğunluklu HDF) özelliği ve ideal üst ağaç katman kalınlığı (2,5 mm) sayesinde diğer parke ürünlerine göre daha dayanıklı olduğunu göstermektedir.

 

Süpürgelik de satıyor musunuz?

HannaHome bünyesinde laminat ve lamine ürünlerine uygun olarak süpürgelik çeşitleri sunulmaktadır.

 

Laminat parke ürünlerinin uygulaması kolay mı?

Kronotex laminat parkelerin tümü kolay, hızlı ve güvenli montaj özelliğine sahiptir. Geliştirdiği özel kilit sistemi ile her ürünün yapısına ve boyutuna göre optimize edilen Kronotex laminat parke ürünleri, bu özelliği ile herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan da rahatlıkla uygulanabilir.

Laminat parke ürünleriniz sağlığa zararlı kimyasallar içeriyor mu?

Laminat parke ürünlerinin dünyaca kabul görmüş standartlara sahip olması, ürünlerin hem sağlık hem de kalite özellikleri açısından önemlidir. Kronotex markasının tüm laminat ürünleri CE, EPD ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen Mavi Melek / Blue Angel sertifikasına sahiptir, doğa ile dost teknoloji ve materyaller kullanılarak üretilmiştir ve hiçbir kanserojen madde içermemektedir. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen Kronotex laminat parkeler nem oranını dengeler ve sağlıklı bir yaşam alanı sağlar.

Evime uyguladığım lamine ya da laminat parkelerimi daha sonra tekrar kullanabilir miyim?

Hannahome bünyesinde bulunan lamine ve laminat parke ürünleri kolayca sökülebilir ve tekrar uygulanabilir özelliği ile yeniden kullanılabilir.

Lamine ve laminat döşendikten ne kadar süre sonra üzerine basılabilir?

Hannahome bünyesinde bulunan lamine ve laminat parke ürünleri yapıştırmaya ihtiyaç duymadığından, montaj sonrası hemen kullanılabilir, herhangi bir bekleme süresine ihtiyaç duyulmaz.

Laminat parke temizliği nasıl yapılmalı?

Kronotex zemin kaplamaları hijyeniktir ve bakımı oldukça kolaydır.


• Zemin kuru ise yumuşak bir süpürge ile süpürülebilir ya da elektrik süpürgesi kullanılabilir.
• İz ve kirler plankın damarlarını takip etmek suretiyle hafif nemli bezle silinerek çıkartılabilir.
• Zorlu iz ve kirlerde laminat parke için özel üretilen temizlik maddeleri kullanılmalıdır.
• Sandalye ve mobilya altları için keçe pedler ve yumuşak kauçuk tekerlekler kullanılmalıdır.
• Herhangi bir hasar durumunun yetkili bir uzman tarafından incelenmesi için lütfen satıcınızla irtibata geçiniz.

Lamine parke temizliği ve bakımı nasıl yapılmalı?

Lamine parke, değerli üst ağaç katmanından dolayı hassas bir malzemedir. Özellikle zeminin amacına uygun olmayan şekilde zorlanması, aşınma, ezilme vb. şekilde istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olur. Meister lamine ürünlerinde bulunan 2,5 mm ideal üst taban ölçüsü sayesinde parkelerde ezilmeler az olacağından sistire yapmadan uzun seneler rahatlıkla kullanılabilmektedir. Lamine parke üzerinde su kalması mutlaka önlenmeli, üzerine su döküldüğünde hemen silinmelidir. Lamine parke ürününde zor çıkan kir ve lekelerin temizliği için ahşap temizleyiciler kullanılmalı; kalitesiz çamaşır suyu, asitli ürünler, tuz ruhu, sentetik, selülozik tiner gibi zararlı kimyasal ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

Lamine parke ürünlerinizde egzotik/tropik ağaçlar kullanılıyor mu?

Meister lamine parke ürün yelpazesi içerisinde çoğunluğu meşe, ceviz, kayın, çam ve akçaağaç olmak üzere birçok farklı ağaç cinsi kullanılmaktadır.  Doğal kaynakların korunmasına önem veren Meister, ürün hammaddelerinde tropik ormanlarda yetişen ağaçları kullanmamaktadır, ancak bu ağaçların görünümünü ve dokusunu üstün Alman teknolojisi ve yıllara uzanan sektör uzmanlığı ile çevreye zarar vermeyen hammaddelerle kusursuzca işleyerek ürünlerinde sunmaktadır.

 

Lamine parke ürünleriniz yerden ısıtmaya uygun mu?

Meister markalı lamine ürünlerin tümü ‘su ile yerden ısıtma sistemine’ uygundur.

 

Lamine ürünleriniz sistire edilebilir mi?

Meister lamine ürünlerinde bulunan 2,5 mm ideal üst taban ölçüsü ve orta katmanında bulunan yüksek yoğunluklu HDF (890 kg/m3) sayesinde parkelerde ezilmeler az olacağından sistire yapmadan uzun seneler rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

HannaHome ürünlerini satmak istiyorum, bayilik almak için ne yapabilirim?

HannaHome bayisi olmak istiyorsanız, e-posta (info@hannahome.com.tr) ya da telefon (0216 573 45 66) yolu ile bizlerle irtibata geçebilirsiniz. 

 

Almış olduğum ürünlerden şikayetim var, ne yapmalıyım?

Almış olduğunuz ürünlerde herhangi bir problem ya da eksiklik varsa ürünü satın almış olduğunuz mağazaya mutlaka başvurmanız gerekmektedir.  Buna ek olarak ürünlerle ilgili soru, şikayet ve önerileriniz için e-posta (info@hannahome.com.tr) ya da telefon (0216 573 45 66) yolu ile bizlerle irtibata geçebilirsiniz.